עובדה ידועה היא שהתקופה הראשונה אחרי הלידה מתאפיינת ברגשות מעורבים. מצד אחד, השמחה הגדולה והאושר מהעולל החדש, מצד שני, זוהי תקופה קשה פיזית ונפשית. נשים רבות סובלות מכאבים אחרי הלידה, מתפרים מציקים, מעייפות בלתי פוסקת בעקבות לילות בלי שינה וכמובן גם מעומס רגשי גדול בדיוק בתקופה בה ההורמונים משתוללים ללא הכרה. יחד עם הקושי הגדול יש גם כמה דברים מנחמים בתקופה המיוחדת הזו, ובהם נתרכז בסקירה זו.

#1 מפנקים אותך סוף סוף

פינוק אחד הדברים הבולטים שאישה חווה לאחר הלידה היא דאגה אין סופית של הסביבה אליה. אם מצד בן הזוג, אם מצד ההורים, אפילו מצד החברים והשכנים יש פתאום איזו הבנה ורכות כלפי אישה שזה עתה ילדה. סירים מלאים בתבשילים עם ניחוחות נפלאים מתחילים לזרום אל המטבח שלך, הבית פתאום נקי ומסודר,מבלי שתנקפי אצבע, הכביסות נתלות, מתייבשות ומתקפלות בלעדייך, בקיצור, תענוג צרוף. כולם סביבך יודעים ומבינים שאת צריכה עכשיו להתרכז בתינוק ובעצמך ואת יכולה להיות קצת משוחררת סוף סוף.

#2מותר להתנהג בחופשיות וטבעיות

כמו שכולם סביבך יודעים שאת מתרכזת עכשיו בטיפול בתינוק ובהחלמתך מהלידה, כך הם גם בדרך כלל מודעים לכך שאת עוברת תקופה רגישה במיוחד. ההורמונים משתוללים, מצבי הרוח מתנדנדים בקיצוניות, הסבלנות נגמרת מהר, ונחשי מה? כל זה לגיטימי! אם בזמן רגיל מצפים ממך להיות תמיד שקולה ורציונלית, עכשיו מותר לך להתנהג גם בחוסר הגיון מוחלט.

#3חופש מהעבודה והתרכזות במשפחה החדשה

נכון שקשה לתאר את התקופה שלאחר הלידה כחופש, כי ברוב המובנים היא בדיוק ההפך מזה, אבל בכל זאת, זוהי תקופה מצוינת להתאוורר משגרת העבודה יומיומית ולהתרכז במשפחתך ובעצמך בצורה טוטלית לפרק זמן מסוים. לשכוח מהעומס בעבודה, מהשגרה, מהרכילות המשרדית ולשקוע קצת בעצמך. זה תמיד עוזר למלא מצברים ולחזור לעבודה בכוחות מחודשים.

#4מקבלים המון מתנות

אחד הדברים הנעימים ביותר בתקופה שלאחר הלידה הוא מבול המתנות שנוחת עלייך השכם וערב. כבר בבית החולים את מתחילה לקבל מתנות ליולדת מכל המבקרים ויש כאלה ששולחים אפילו עם שליח. לאחר שאת מגיעה הביתה מתנות ממשיכות לזרום עם כל מבקר שנכנס בדלת. אין אחד שבא לבקר בביתה של יולדת טרייה ללא מתנה ללידה לנו הרי אוהבים מתנות.

#5שימוש באביזרים לתינוק שקניתם

כולנו רוצים להשמיש כבר את כל האביזרים המשוכללים והחדשים שרכשנו במיטב כספנו לפני הלידה. הקניות האינטנסיביות של מתנות ליולדת גורמות לנו לרצות להשתמש כבר בכל הדברים האלה ואחד הדברים שכיף לעשות לאחר הלידה זה לצאת עם התינוק לטיול בעגלה החדשה ולרפד אותה בכל טוב המוצרים שרכשנו.

אבל האמת, הדבר החשוב ביותר זה להינות מהרך החדש שלכן.
מזל טוב!